Silvretta     4-8.7.2001

[ Hlavni stranka ] [ Homepage ]

Za všechno může moje drahá polovička, která mi k narozeninám po domluvě s mým kamarádem koupila zájezd CK Adventura "SILVRETTA". Byl to premiérový zájezd jako "novinka". Využily se krásně volné dny začátkem července, takže nebylo nutné si brát ani jeden den dovolené!

Z Prahy jsme vyjíždíme cca ve 20 hod večer a přes noc se dostáváme na úplný konec Rakouska ke švýcarským hranicím. Projíždíme lyžařskými středisky (Ischgl, Mathon, Galtur), které byly v zimě odříznuty od světa lavinami. Po zaplacení mýtného vjíždíme na HochalpenStrasse - známou vysokohorskou cestu ke krásnému umělému jezeru Silvrettasee ve výšce 2030m.

Autobus zastavuje na parkovišti a začíná velké přebalování. V ceně zájezdu je i vybavení, takže fasujeme mačky, cepín, úvazek a karabinu. Počasí je úplně ideální, cca 20st. K našemu dnešnímu cíli - chatě Wiesbadener Hütte - vede široký chodník nejprve kolem jezera "na druhou stranu". Silvrettasee je známé výletní místo a kromě restaurací a hotílků se dá za 40 šilinků koupit okružní plavba po jezeře.

Využívám funkce photo stitch na svém digitálu a dělám krásné panoráma. A aby to bylo ještě hezčí, tak před objektiv dávám polarizační filtr zvýrazňující modrou oblohu a mraky.

Cesta kopíruje břeh. Bez většího stoupání na druhý konec jezera a dolinou začínáme stoupat vzhůru. Konečně se objevuje pořádný kopec - Piz Buin 3312m, který dělá pěknou kulisu doliny. Cestou fotím nějaké kytky na macro.

  

Začíná se prudčeji stoupat a jezero necháváme dole za sebou. Pomalu se vynořujou okolní zasněžené kopce a ledovce. Masiv Piz Buinu je čím dál tím víc zaledněnější.

Z chodníku je krásně vidět na hraniční hřeben se Švýcarskem. Nedá mi to a dělám další panorámu. Ve 13:05 docházíme na chatu Wiesbadener Hütte ve výšce 2443m.

[ Pokračování - výstup na Vermuntkopf ]


Náměty a připomínky zde  © 2001 Roman Garba